Ako si správne vybrať redakčný systém na tvorbu vašej webstránky?

Ako si správne vybrať redakčný systém na tvorbu vašej webstránky?

V začiatočných štádiach webu, bola väčšina web stránok vytvorená pomocou HTML súborov. Akékoľvek zmeny na stránke museli byť vykonávané ručne zmenou kódu v jednotlivých súboroch, keďže každá podstránka na webe mala svoj HTML súbor. Keďže časom sa webové stránky stali oveľa sofistikovanejšie, tento systém sa stal dosť problematickým. Upravovať súbory ručne sa začalo zdať zdlhavé a dosť nepraktické.

V súčasnosti vačšina web stránok používa CMS (Content Management System), alebo takzvaný redakčný systém, ktorý poskytuje bezpečné uživateľské rozhranie na správu obsahu web stránky a zároveň znižuje riziko vymazania akýchkoľvek dôležitých kódov. Laicky povedané, porstredníctvom redakčného systému si môže svoju stránku spravovať aj obyčajný laik bez akýchkoľvek technických znalostí.

Prečo používať redakčný systém?

Existuje veľa presvedčivých dôvodov na to, aby ste začali používať redakčný systém, či už ste nováčik v spravovaní webových stránok alebo skúsený webový vývojár:

  • Možnosť upraviť obsah vášho webu rýchlo a jednoducho
  • Bezpečné interakcie s databázou
  • Ponúka ľahko ovládateľné nástroje na nahrávanie médií spolu s jednoduchými formátovacími ovládacími prvkami na vytváranie atraktívnych dizajnov webstránok
  • Všetky redakčné systémy majú podobné použivateľské rozhranie, takže ak ovládate jeden, ľahko sa naučíte ovládať aj ďalšie redakčné systémy
  • Flexibilita – mnohé redakčné systémy majú osvedčené používateľské komunity, ktoré rozširujú ich užitočnosť pomocou pomocou rôznych pluginov.

Ako si vybrať ten správny redakčný systém

Existujú stovky redakčných systémov, z ktorých si môžete vybrať, s rôznymi cenovým rozhraním a špecializáciami medzi nimi. Vybrali sme pre vás 3 najpoužívanejšie a zhodnotili, aké výhody môžu priniesť:

  1. WordPress – na WordPresse je v súčasnoti vybudovaných viac ako milión webových stránok a je asi najpoužívateľnejší redakčným systémom spomedzi všetkých. WordPress využíva veľmi jednodochú konfiguráciu, jednoduchú administráciu, pričom je vo všeobecnosti dosť bezpečný. WordPress je dobrá voľba pre blogerov, a rôzne firemné a korporátne web stránky a ponúka množstvo rôznych pluginov pre akúkoľvek požadovaná funkcionalitu web stránky.
  2. Drupal – drupal využijú hlavne tí, ktorí majú dobré kódovacie schopností. Ponúka taktiež široké spektrum rôznych šablón, ktoré sú zadarmo, podobne ako pri WordPresse.
  3. Joomla! – Joomla! vznikla z redakčného systému po tom čo vývojový tím rozhodol, že pôvodný projekt nevyvíjal v duchu softvéra s otvoreným zdrojovým kódom. Je určený hlavne na založenie komunitných webových stránok a intranetov, hoci disponuje rôznymi rozšíreniami, ktoré umožnujú prispôsobenie web stránok. Viacerí však môžu považovať užívateľské administratívne rozhranie za celkom zložité.

Ak zaťiaľ nepoužívate redakčný systém na spravovanie obsahu vašej web stránky, prechod na jeden z nich vám určite ušetrí kopec času a peňazí. Kľúčom je iba vybrať si ten správny, ktorý zabezpečí, aby vaša webstránka poskytovala takú funkcionalitu, akú vyžadujete.

IdeaMarketing.sk už niekoľko rokov pracuje s redakčným systémom WordPress, s ktorým sme nesmierne spokojní, pretože plní všetky naše požiadavky. Veď pozrite sa na naše portfólio web stránok vytvorených vo WordPresse a posúďte sami. Alebo si s nami dohodnite konzultáciu zdarma a radi vám poradíme, ktorý redakčný systém bude pre vašu web stránku najlepší.

Avatar
IdeaMarketing.sk
info@ideamarketing.sk